ФУТСАЛ

ОДБОЈКА

СОКОЛОВИ

» » » » » ФК СЛАВИЈА-НК ЗВИЈЕЗДА ГРАДАЧАЦ (2:0) 3:1

Наши фудбалери су оправдали улогу фаворита у 4. колу БХТ Премијер лиге, савладавши градачачку Звијезду резултатом 3:1.

Домаћи су од прве минуте кренули врло агресивно и офанзивно према голу Стијаковића. Ни висока температура и изузетно спарно време није им сметало да наметну жесток ритам.То им се исплатило већ у петој мнути. Жарко Караматић је одлично извео корнер, лопта је дошла до Едина Дуде, а он је са неких 10-так метара снажни ударцем шаље у мрежу голмана Николе Стијаковића. Након вођства, Славија није попуштала у офанзивним акцијама, покушавајући повећати своју преднот. У неколио наврата до 15 минуте имали су обећавајућих акција, али без правих позиција за погодак. Гости су први пут узвратили из слободног ударца. Након шута Милана Николића са неких 18 метара, лопта је завршиал и гол ауту. Прошла је неколико центиметара поред леве стативе Томовића. Већ у следећем нападу узвратио је Феђа Дудић. Проиграо га је Карић, али је ударац Дудића по средини гола зауставио Стијаковић. Било је то у 16.минути, а само 60 секунди касније , након дуплог паса са Дудићем, пред гол Звјезде је изашао Карић. Успео је да заобиће и Стијаковића, али му је лопта побегла и завршила у гол ауту. Играла се 31. минута када су гости опет покушали из слободног ударца стићи до поравнања. Шутирао је искоса са неких 20 метара резевиста Шмигаловић, окрзнула је лопта некога у живом зиду Славије и отишла у корнер. Узвратили су играчи Славије одличном контром. Сјајан центаршут је пред гол Звијезде упутио Карић, Игор Радовановић потпун сам, са нека три метра циља супротни, леви угао Стијаковићевог гола али је лопта на изненађење и запрепашћење свих на стадиону, јер је било теже промашити не го погодити, завршила поред ститиве, у гол ауту.Лепу акцију извели су домаћи и на истеку 39 минуте. Почео је Дудо, наставио Перишић. Проследио је он лопту ка Дудићу, а овај му је вратио на неких 18 метара искоса са леве стране. Уследио је шут капитена Славије са много ефеа у десну страну, али је лопта на срећу гостију прохујала поред стативе. Што Радовановић није урадио у 32.минути јесте у судијском времену. Караматић је кренуо ка голу Звијезде, играчи гостију су покушали да га зауставе. Он је ипак послао лопту ка свом нападачу. Радвановић је мирним, прецизним шутем, са само пет метара лагано матирао немоћног голмана из Градачца. Наставак је донео офанзивну игру оба тима, а Славија изводи одличну акцију у 53 минути. Караматић је мајсторски проиграо Дуду који покушава лобом да матира Стијаковића. Голман гстију је лепом парадом само улепашао овај атак домаћина. Након тога је темпо игре спласнуо. Гости су постали свесни да немају никакву шансу да се из Источног Сарајева кући врате са позитивним резултатом, а домаћи састав је мирном, чврстом и организованом играом чувао стечену предност. Покушавали су брзним акцјама по боковима евентуално доћи до гола. Усплеи су они у 85 минути. Лопту је нспретно покушап избацити Стијаковић,али је она стигла до Дуде. Уследиоје прецизан шут за вођстоод 3:0. Коначан резултат поставио је резевиста Шмигаловић, који је минут касније искористио неопрезност неопрезност одбране Славије, 3:1. Славија у следећем колу гостује Травнику.
ФК СЛАВИЈА-НК ЗВИЈЕЗДА ГРАДАЧАЦ (2:0) 3:1
Стадион: СРЦ „Славија“, Источно Сарајево.
Гледалаца: 600.
Судија: Ирфан Пељто (Сарајево).
Жути картони: Црногорац, Радивојевић, Шмигаловић, Кудузовић (Звијезда).
Стријелци: 1:0 Дудо (5), 2:0 И. Радовановић (45), 3:0 Дудо (84), 3:1 Шмигаловић (86).
СЛАВИЈА: Томовић, Поповић, Алексић, Митровић, Шабановић, Дудо, И. Радовановић, Карић (од 50. минута Осман), Перишић, Дудић (од 84. минута Чомор), Караматић. Тренер: Драган Радовић.
ЗВИЈЕЗДА: Стијаковић, Трејић, Црногорац, Богдановић, Кудузовић, Максумић (од 27. минута Шмигаловић), Вејзовић (од 71. минута Пинхеиро), Николић, Исановић (од 46. минута Мусић), Радивојевић, Панџа. Тренер: Владимир Гаћиновић.
Играч утакмице: Един Дудо (Славија).
аутор: Драгиша Ћорсовић