ФУТСАЛ

ОДБОЈКА

СОКОЛОВИ

» » » ФК Славија- ХШК Зрињски (0:1) 0:2

Фудбалери Славије поражени су јуче од Зрињског на свом терену резултатом 0:2. Играли су домаћи храбро против јаког ривала, али су поново исказали бољку неефикасности, која их прати целу сезону.

До пред крај првог полувремена није било већих узбуђења. Играло се обострано чврсто на средини терена уз неколико удараца из даљине, који нису били првелика претња за голмане. Добру прилику за Славију пропустио је Игор Радовановић у 26. минуту, када је на центаршут Игора Ламбулића шутирао главом са десетак метара, али је лопта отишла изнад пречке гостујућег гола. Зрињски је у 42. минуту повео. Дени Симеуновић се ослободио својих чувара по десној страни, одлично центрирао на петерац, где је Иван Црнов био добро постављен и без проблема ногом послао лопту у небрањени део мреже.

Славија је у наставак ушла офанзивно и у 53. минуту била близу поравнања. Љубиша Берјан је убацио лопту на петерац, Игор Радовановић је одлично шутирао главом, али је бивши штопер ''плаво-белих'' Радослав Алексић интервенисао на гол-линији. Имао је Анто Радељић у 79. минуту лепу прилику да закључи утакмицу, али је лопта, после његовог ударца главом, завршила за пар центиметара поред гола. За коначних 0:2 побринуо се Стево Николић у 90. минуту. Након соло прподора шутирао је искоса с леве стране у намери да центрира, али је погодио супротну страну гола.

Славија је у сљедећем колу поново домаћин, а у госте нам долази бањалучки Борац.

ФК СЛАВИЈА – ХШК ЗРИЊСКИ (0:1) 0:2
Стадион: СРЦ Славија;