ФУТСАЛ

ОДБОЈКА

СОКОЛОВИ

» » КМФ СЛАВИЈА- КМФ ГЛАСИНАЦ (1:0) 4:1

Славија је оквиру трећег кола шампионата Српске савладала соколачки Гласинац резултатом 4:1.

Регионални дерби је заслужено припао нашим футсалерима. У првом полувремену се играло чврсто и мушки. Наш тим је најзрелију прилику имао у 9. минути када је Кнежевић пресјекао додавање из корнера, повукао контру, изашао сам пред Ђерића, али је гостујући голман ипак изашао као побједник из овог дуела. Поред ове шансе сличну ситуацију је имао и наш капитен Грубачић. На другој страни Крешталица је имао два шута са око десет метара, али је био непрецизан. Ипак када су малобројни гледаоци у нашој дворани очекивали крај првог дијела без голова, Шаренац је пресјекао напад гостију, а лопта у гужви долази до Елеза који са десетак метара погађа рашље Ђерићевог гола, 1:0.
У наставку сусрета Славија је удвострчила предност. Играо се 26. миут када је Живковић у соло акцији створио простор за шут, који је Ђерић одбранио, а лопта долази до Кнежевића којем није било тешко да затерсе мрежу сокочана, 2:0. 46. секунди касније Кнежевић губи лопту на противничкој половини, Никола Јоловић у контри шутира, а лопта се уз велику срећу ушуњала испод Зиројевића и прешла гол линију, 2:1. У 29. минути Кнежевић се искупио за грешку, повукао контру и асистирао за Трифковића који погађа за 3:1. Посљедњих пет минута гости су извели голмана покушавши да направе вишак играча у пољу, што им се обило о главу минут прије краја, када је Мирослав Бјелица одузео лопту и несебично упослио Кењића који поставља коначних 4:1.
Славија је у сљедећем колу поново домаћин, а угостиће екипу Дервенте.
КМФ СЛАВИЈА- КМФ ГЛАСИНАЦ (1:0) 4:1
Спортска дворана Славија;
Гледалаца: 50;
Судије: Миломир Крунић и Здравко Вуковић;
Жути картон: Лучић (Гласинац);
Стријелци: 1:0 Елез (19:14), 2:0 Кнежевић (25:44), 2:1 Н. Јоловић (26:30), 3:1 Трифковић (29:14), 4:1 Кењић (38:35);
КМФ Славија: Зиројевић, Елез, А. Симић, Трифковић, Г. Смић, М. Бјелица, Грубачић, Кнежевић, Живковић, Кењић, Шаренац, Блажић; Тренер: Бојан Говедарица;
КМФ Гласинас: Ђерић, В. Јоловић, Радић, Н. Јоловић, Крешталица, Гавриловић, Лучћ, Гашевић, Пејић, Радовић; Тренер: Огњен Николић;

аутор / фото: Драган Пјевић